Jarní

7. března 2013 v 19:46 | Sab |  Archiv
Zdravíčko háďata a další milý návštěvníci a obdivovatelé dechberoucí zelenostříbrné koleje.
Přišel mi další velice pěkný článeček od Lei. Doufám, že se vám bude líbit stejně, jako mě Usmívající se


Jarní


Každý rok je to stejné. Na začátku března roztaje všechen sníh a odplaví se hluboko do nasáklé, poněkud zablácené půdy. Vyraší první sněženky a po "blátivém" období každého jistě rozveselí usměvavé slunce jako vyprané, pobíhající po jemně modré obloze s pár našedlými mráčky. Ptáci k tomu všemu přizvukují svými veselými melodiemi a i vrba Mlátička vypadá poněkud veseleji, když ze sebe konečně mohla zhodit bílý zimní kabát v podobě křišťálových sněhových krystalků. Když vyjdeme ven, najednou je nám hned veseleji. Z obličejů spadnou všechny starosti a jediné co nás zajímá je, jakto, že jaro přišlo tak brzy? Třeba já, když vyjdu ve nna školní pozemky brzy z jara, jakokdybych už zdálky viděla Harryho Pottera pobíhajícího po pozemcích a chytajícího zlatonku, zrzavěho Rona sedícího na lavičce a chystajícího nějakou rošťárnu, a samozřejmě také Hermionu která se se svým Úvodem do přeměňování rozhodla jít se trochu provětrat.
Někdy se moc ráda dívám z okna. Znáte to, nebo ne? Hrozně dobře se při tom přemýšlí. Zapomenete na vše ostatní, myslíte jen na to, co máte před očima. I když máme ze Zmijozelu výhled maximálně na Olbřímí oliheň, řasy, jezerní lidi a ďasovce (když se poštěstí tak sem tam ryby), jednou mě myšlenky odvedly někam úplně jinam. Jarní myšlenky. Příval energie z Hadího doupěte mě donutil zamyslet se nad tím, co by se stalo, kdyby jsme se čas od času nechali unášet jen tou energií, kterou jaro přináší? Kde by jsme došli, a co by jsme dělali?
Najednou jsem se však asociací odtrhla k něčemu podstatnému. Nebelvíru statečně dýcháme za zády a nenecháváme si druhé místo sebrat. V Nebelvíru je lidí vážně hodně. Možná, že mají oproti ostatním v tomto jednu velkou výhodu. Ale Zmijozel si výhru zaslouží!
Představte si, kam daleko jsme došli? Ačkoli je nás aktivních daleko méně než lvíčat, jsme druzí, Nebelvíru dýcháme na záda a s jarní enerií v kapse je konečně předhoníme!!!!
Řekněte sami, nebyl by to úspěch?

Lea
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama