Naše kolej

29. prosince 2011 v 11:55 | Bellatrix Albusová |  Archiv

NAŠE KOLEJ

Proč právě Zmijozel je nejlepší? Proč uchvátila mnohá háďata právě tato významná, nejdůležitější v historii, kolej Zmijozel?

Mnozí to už víme, ale neuškodí to třeba říci těm, kteří jsou tu na výměnném pobytu.
Jsme určitě rádi, že nás Moudrý klobouk zařadil právě sem, a ti, kteří nejsou rádi?
Řeknu vám pár věcí, pro které budete naši kolej určitě milovat;-) .


Ze Zmijozelu vzešlo mnoho, mnoho významných a obrovských kouzelníků, kteří mnoho dokázali. Ehm, není třeba říkat, že bohužel většina z nich se dala na scestí a stali se z nich kouzelníci zlí a špatní.
Přesto i tyto kouzelníky zachováváme ve svých srdcích, vzpomínáme na ně, a někteří bohužel už ani nejsou mezi námi:-( . Mnoho také tito kouzelníci dokázali. I ty špatné, kteří by se mohli napravit, kdyby chtěli, máme myslím rádi, proto si myslím, že není špatné si na ně vzpomenout.
Mezi úplně ty nejvýznamnější, první v naší koleji, kteří pro ni hodně udělali, patří například určitě Salazar Zmijozel. Právě on dal totiž vznik naší koleji, on se zasloužil o to, aby vůbec existovala. Bez něho by naše kolej vůbec nebyla. On patřil mezi ty špatné lidi:-( , ale my na jeho špatnosti můžeme pozapomenout a vzpomínat na něj jen jako na našeho významného předchůdce, stvořitele Zmijozelu.
Do této koleje patřil také dobrák, o kterém jsme se dozvěděli, že byl vynikajícím člověkem, i když to tak nikdy nevypadalo. Z toho je vidět, že lidé se mýlí, a že hned lidi nemůžeme odsuzovat. I ti špatní se mohou polepšit a stát se dobrými. Snape, který byl v minulosti ředitelem naší koleje by neměl být nikdy zapomenut, o něm bychom se měli zmiňovat další a další generace8-) .


Nevím, jestli následující kouzelníky bych měla vůbec zmiňovat, ale já myslím, že ano, že bychom měli vzpomínat i na ty zlé, abychom viděli, že svět se nesestává jen z dobrých kouzelníků, nýbrž i špatných, a vše na světě není úplně nejlepší. Z toho bychom se i měli poučit.
Takže mezi tyto opravdu špatné, kterým bychom se nikdy neměli snažit podobat, patřil nejobávanější čaroděj a kouzelník všech dob, Pán zla, Voldemort. I přesto, že už velmi dlouho díky Harry Potterovi není mezi námi, mnozí si na něj budeme napořád už pamatovat, budeme vzpomínat na jeho strašné věci a zlo, které napáchal. Kouzelníci popisují, jaké mají obavy, aby se na světě neobjevil nějaký jiný, jemu podobný kouzelník.
Nejhorší čarodějkou byla asi určitě Bellatrix Lestrangeová, která chodila za Pánem zla kamkoliv, klidně by se mu i plazila u nohou, kdyby on o to stál:-)) . Bellatrix Lestrangeová zajisté patřila do naší koleje, dá se to i poznat podle jistých dávných charakteristických rysů Zmijozelu. Bellatrix také naprosto opovrhovala mudly, které brala jako nějaké cetky, které na svět vůbec nepatří:-( .


Samozřejmě ale nemluvím o tom, že díky těmto postavám z minulosti je dobré patřit do této koleje, to určitě ne. Naše kolej měla také dost zajímavou historii a minulost. Zmijozel má také krásné barvy jako třeba zelenou a stříbrnou. Vás, kteří jsou milovníky těchto barev, by vás alespoň trochu mohla kolej přitahovat:-) .
Ale co je nejúžasnější, že ve Zmijozelu se teď najdou velmi dobří, hodní lidé. Zlý kouzelník by se tu nenašel, i když, jsou určité výjimky:-( .
Háďata si spolu pomáhají, já jsem moc ráda, že jsem mnohé tady poznala, jsou tu opravdu úžasní lidé. Tito kouzelníci se také zasluhují o to, aby kolej Zmijozel žila. Určitě jim patří můj dík.
Máme i společenskou místnost, velmi pohodlnou, a ta je většinou základnou pro povídání si s kamarády a pro rošťárny:-D . V jiných společenských místnostech jsem ještě nebyla, a tak s nadhledem mohu říci, že ta naše je nejlepší a nejpohodlnější:-D .
Právě z naší koleje také vzešli kouzelníci, kteří uměli mluvit hadí řečí. Hadí řeč je zajímavá, chtěla bych jí umět, ale u Harryho Pottera a Salazara Zmijozela je vidět, že schopnost mluvit hadí řečí je spíše daná od přírody. Díky hadí řeči měli tito kouzelníci v minulosti určité výhody, které znáte a nemusím o nich mluvit. Například s Tajemnou komnatou a tak;-) .
Naším znakem jsou úžasná zvířata, hadi. No, abych řekla pravdu, do té doby, než mě Moudrý klobouk zařadil do Zmijozelu, jsem žádné sympatie ke Zmijozelu ani k hadům neměla.
No a co dělat, abyhom ještě více pozvedli naši kolej? Abychom vzdali čest známým kouzelníkům z naší koleje a pokračovali v tom, co minulí kouzelníci pro naši kolej udělali?
Háďata, pojďme na to, jdeme naši kolej pozvednout ještě více než doposud!!!
Podívejte se na stav kolejí. Co vidíte? Ano, správně, jsme druzí. Což vypovídá o tom, že nejsme tak špatní a máme i na víc:-) . Nebelvír, jak jste si všichni jistě všimli, před námi vede asi o devět tisíc! Líbí se vám to? Líbí se vám přečervenalá Topka?:-D Určitě ne.
Pokud si společně budeme pomáhat, dokážeme zázraky. Když uděláte jen pouhý jeden úkol, našemu Zmijozelu tím jediným úkolem pomůžete! Dělejme čest naší koleji, ukažme, že jsme doopravdová, čestná, slavná háďata, která všechno dokážou:-) !
Bellatrix Albusová
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hellenka Janes Hellenka Janes | 30. prosince 2011 v 20:47 | Reagovat

Nádherné Bellatrix! Opravdu krásně napsané, hlavně poslední zeelný odstavec.

2 Ginevra Luna Weasley Ginevra Luna Weasley | Web | 31. prosince 2011 v 21:04 | Reagovat

To ano!

3 Bellatrix Albusová Bellatrix Albusová | 22. ledna 2012 v 18:30 | Reagovat

Díky, holky:-).

4 Nath M Nath M | 30. ledna 2012 v 20:11 | Reagovat

Hezky napsáno :) A souhlasím s Tebou, Bellatrix

5 Luna Novaluna Luna Novaluna | 24. dubna 2012 v 21:14 | Reagovat

Moc hezky napsané, Bellatrix, to se musí uznat *THUMBS UP* (škoda že tady nefunfují smajlíci co v hrádku :D) máš svatou pravdu. Naše kolej je úžasná kolej, a s trochou štěstí a snahy, nemusí být TOPka celá přečervenalá, ale krásně zelená :D. Moc hezký, pravdivý článek :)

6 Jake Mercurion Black Jake Mercurion Black | E-mail | 27. srpna 2014 v 14:28 | Reagovat

A i dnes, po kolika letech co to tu visí to háďata čtou a berou si z toho příklad. Jen už nás netrápí přečervenalost jako kdysi vás, momentálně jsme ta nejaktivnější kolej s nejvíce body. Určitý úspěch na tom lze určitě přičítat i tomuhle článku, je skvělý. A kdyby někdo-kdokoliv- z vás projevil novou touhu vrátit se zpět do Zmijozelu, všechny by to určitě nadchlo, vím to jistě. Zkrátka- Zmijozel je nejlepší! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama